Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
arkanian

Cerere unban arkanian

Recommended Posts

Nick : arkanian

Steamid : STEAM_1:1:226715462

Data /  Ora / Harta pe care ai fost banat : 13/08/2019 , ora 8:30, mirage

De ce consideri ca meriti unban : pentru ca sunt un player decent, am jucat cs go in 2014 si m-am lasat in 2017, reapucandu-ma in 2019 (experienta de 1.6 n-o mai pun in calcul) + am prime enabled si ma joc destul de mult competitiv in fiecare zi, cu alte cuvinte as dori sa vad demo-ul

Player arkanian
Steam ID STEAM_1:1:226715462
Steam3 ID [U:1:453430925]
Steam Community 76561198413696653
IP address RO 109.100.108.4
Invoked on 08-13-19 20:38
Banlength Permanent
Expires on Not applicable.
Reason wall
Banned by Admin Vegeta
Banned from --= GO.CSARENA.RO =-- Competitive !WS !KNIFE !VI...
Total Bans No previous bans
Blocked (1) arkanian

Posted (edited)

Overwatch: http://go.csarena.ro/link/32505fedcd

Edit: Contra unban, wall.

Presimti mereu cand si unde sa iesi sa faci peek, nu verifici niciun spot, ci iesi mereu direct pe adversari fara sa ii vezi, auzi, sa iti apara pe radar sau sa primesti info. Stii exact cum si cand sa avansezi sau sa te retragi. Chiar si pentru un jucator "experimentat", stilul de joc e PREA spot on, nu e preventiv, ci e anticipator (1 - 2 preziceri ale viitorului se pot numi coincidente, dar la tine e rutina). Detalii:

• 3:38 prefire connector
  • 4:47 vine pe shift in jungle si tu il tii acolo, esti cu tinta fix pe el (fie apoi trage si el, si sa zicem ca l-ai auzit)
  • 3:55 again, direct pe el
  • 4:10 primesti info ca e unul in B apps si tu anunti (ala fiind pe shift ascuns) ca e in smoke :)
  • Runda 3 intri in B ca la tine acasa, direct pe cel de sub apps (stiind ca e singur, ceilalti colegi ai sai inca nu ajunsesera in site) fara macar sa arunci un ochi sau sa verifici kitchen si short, in conditiile in care runda urmatoare te opresti in apps si nu mai avansezi, tinand car-ul din apps (Stiind ca au apucat sa ajunga mai multi adversari in site).
  • Tot runda 3 il "stii" si il astepti pe cel din short sa iti faca peek, la 5:17
  • 5:28 tragi in inamicii din connector, dar "Stii" tu ca iti pusheaza unul pe top mid :)
  • 8:57 iesi cu tinta pe adversar, prin perete, dar nu tragi ca sa nu te dai gol. "Vezi" ca se retrag de pe B, schimbi si tu pozitia
  • 9:15 prefire celui ce isi face boost in jungle.
  • De la 9:42 incolo, cand te bati 1v1 cu cel din site A, il urmaresti, practic, cu tinta...stii mereu unde e si unde iese, chiar daca el e pe shift si face intentionat scheme :)
  • 10:51 ?? wtf, pui tinta pe el prin perete, ce e aia?
  • 11:27 prefire (in conditiile in care te bateai si il tineai pe cel de pe top mid, insa stiind ca ala a ramas ascuns dupa cutii, te-ai gandit sa tii iar coltul unde era alt adversar.
  • 12:42 info "a intrat 1 B" care nu iti apare pe radar, nu se vede, nu se aude....?
  • 13:07 urmaresti prin perete si iesi cu peek direct pe el.
  • 17:09 aia isi fac boost in jungle, cel care sare in jungle nu se aude insa tu iesi direct pe el.
  • 17:15 :)) il urmaresti prin cutie si tragi dupa el (nici nu m-am mai uitat dupa faza asta :D)

Edit 2: Mda, LOL, ai si primit Ban dupa faza de la 17:15 , era clar.

Edited by Sorie

Joci cu wall pe față și te consideri un player decent cu experiență🤦‍♀️. Apropo, de ce ți-ai pus profilul pe privat imediat după ce ai făcut cererea de unban? 

Contra unban. 

Posted (edited)

nu mi-am facut profilul privat dupa cererea de unban, profilul e "friends only" de cateva zile, dat de mine de cand eram intr-un meci de competitiv, in al doilea rand, nu vreau sa par badaran, "nu verifici niciun spot" " iesi mereu direct pe adversari fara sa ii vezi, auzi", reload-ul, switch-ul armelor se aude ,  peek-urile facute cu awp-ul pe mid le fac in mod constant si pe matchmaking/faceit.

daca te ajuta cu ceva, imi redau profilul pe public.

Edited by arkanian

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this