Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
AnTriXLiNe

[INFO-NEWS] Valve o face de oaie cu Steam Summer Sale 2019

Recommended Posts

Posted (edited)

Știu că unii dintre voi sunt dezamăgiți că Steam Summer Sale 2019 nu are reducerile pe care le vreți, dar Valve a făcut-o de oaie de data aceasta în moduri noi, la care nu se aștepta nimeni.

Evenimentul de anul acesta, acel Grand Prix la care tot câștigă un câine galben, oferă participanților oportunitatea de a câștiga un joc din lista lor de titluri mult râvnite. Așa că ce pare să se fi întâmplat este că un număr foarte, foarte, extrem de mare de utilizatori de Steam au început să șteargă din wishlist jocurile indie, înlocuindu-le cu jocuri AAA mult mai scumpe, deoarece consideră că acestea ar avea o valoare mai bună ca premii, în cazul în care vor câștiga.

Dispariția în masă a jocurilor indie din liste a fost un dezastru pentru dezvoltatorii mici, deoarece acele liste reprezintă una din metodele lor principale de promovare. Merg pe ideea că după ce un potențial client va adăuga jocul la wishlisht, va fi mult mai simplu ca acesta să știe când jocul va fi lansat, și ca urmare ar fi mai probabil să îl cumpere. În general, conceptul funcționează. Dar acest Grand Prix a cam stricat lucrurile.

Valve a luat măsuri pentru a limita dezastru, clarificând că doar primul joc din wishlist este oferit gratuit câștigătorilor norocoși, iar ordinea lor poate fi schimbată fără ca vreunul să fie șters. Valve chiar a creat un mic tutorial menit să arate utilizatorilor cum funcționează ordonarea.

Screenshot_4.png

Cu toate acestea, marea promoție din această vară nu a fost deocamdată benefică pentru dezvoltatorii indie, până și tag-urile fiind aparent nefuncționale în această perioadă,  și nici pentru modul în care funcționează sistemul de crescut în nivel al serviciului. De ce? Pentru că una din misiunile pe care o puteți îndeplini în mod repetat pentru puncte este cea de a bea o cutie de suc în Starbound. Primiți 10 puncte pentru o acțiune ce poate fi executată într-o fracțiune de secundă, iar mulțumită mod-urilor de pe Steam Workshop, puteți avea o cantitate nelimitată de cutii de suc. Cel puțin există o limită asupra numărului de puncte pe care le puteți acumula într-o zi… una care crește la fiecare achiziție. Apoi, fie puteți să cumpărați acea reducere de 5 euro, fie puteți să vă creșteți nivelul de pe Steam cheltuind punctele obținute pe insigna dedicată acestui Grand Prix, căreia i se poate face upgrade la infinit.

Sursa:ZonaIT

Voi, ce jocuri ati cumparat, sunteti multumiti de "oferta" asta de vara de la valve sau e un fail total ?

Edited by AnTriXLiNe

Eram level 25 inainte de summer sale acuma cu "joculetul de boost" am 95 ::))

4 hours ago, KoroSu said:

Eram level 25 inainte de summer sale acuma cu "joculetul de boost" am 95 ::))

LOL.

Vreau si eu 😄

Posted (edited)
1 hour ago, cdTDanxp said:

LOL.

Vreau si eu 😄

Am primit puncte de boost nush de unde presupun ca de la achivementuri facute la csgo ( 40k+ ) am facut boost incontinuu si la pitstop am spamat badge la level 457 si odata cu level la badge creste si level la steam :)) mai iei puncte si de la challenge facute de ei da nu am avut chef

EDIT: am mai primit 40k pentru ce am cumparat pana acuma si am ajuns la lvl 132 :))

Edited by KoroSu

Se pare ca macar a adus ceva "bun", sa faci mai repede level pe steam, fara sa iti bati capu' prea mult si mai ales bani. :))

Din pacate, nu oricine putea face level pe steam doar pe ochi frumosi ;)

Nivelul de Boost alocat fiecarui user era in functie de banii cheltuiti pe Steam de la Lunar sale si pana acum (de pe la sfarsitul iernii).

For free, primeai doar 100 puncte de boost zilnic, pe care le umpleai completand questuri sau jucand jocuri cu steam achievements. Cele 100 de puncte fiind echivalente cu 100 tokens = 1 lvl badge (100xp Steam Level). Si in functie de ce level are fiecare pe Steam, aia 100xp devin cam nesemnificativi zilnic :D

16 hours ago, Sorie said:

Din pacate, nu oricine putea face level pe steam doar pe ochi frumosi 😉

Nivelul de Boost alocat fiecarui user era in functie de banii cheltuiti pe Steam de la Lunar sale si pana acum (de pe la sfarsitul iernii).

For free, primeai doar 100 puncte de boost zilnic, pe care le umpleai completand questuri sau jucand jocuri cu steam achievements. Cele 100 de puncte fiind echivalente cu 100 tokens = 1 lvl badge (100xp Steam Level). Si in functie de ce level are fiecare pe Steam, aia 100xp devin cam nesemnificativi zilnic 😄

True...m-am uitat cat am cheltuit pe steam pana acuma (de la inceput) am trecut de 3000 euro:)) (help)

• Haha 1

On 7/10/2019 at 3:46 PM, KoroSu said:

True...m-am uitat cat am cheltuit pe steam pana acuma (de la inceput) am trecut de 3000 euro:)) (help)

Aoleoooo!! esti nebun?!?

4 hours ago, cdTDanxp said:

Aoleoooo!! esti nebun?!?

Probabil da am contu de mai bine de 6 ani deci e undeva la 40 de euro pe luna:))

25 minutes ago, cdTDanxp said:

Am contul din 2005 si n-am bagat atatia bani. Ce rost are?

dependenta :-? nu stiu ma joc mai multe chestii dar probabil cel mai mult am bagat in csgo :-?

$3,763.97

Asta e suma exacta...acum nu stiu daca se pun si obiectele din jocuri pe care le-am vandut :-? daca se bune atunci am bagat 70% sau ceva de genu' din total 

33 minutes ago, KoroSu said:

$3,763.97

Asta e suma exacta...acum nu stiu daca se pun si obiectele din jocuri pe care le-am vandut :-? daca se bune atunci am bagat 70% sau ceva de genu' din total 

Daca intri din browser, logat fiind pe steam, la account details iti arata detaliat asa (putand da click pe fiecare suma pt a vedea exact, tranzactiile):

Store Purchases:

Market Transaction:

Gift Purchases:

In-Game Purchases:

Total Spent:

On 7/21/2019 at 7:55 PM, KoroSu said:

$3,763.97

Donație la server nu faci? :classic_laugh:

29 minutes ago, Apocalips@ said:

Donație la server nu faci? :classic_laugh:

Daca acceptati paysafecard de ce nu :))